تفاوت بین FBWC و BBWC در حافظه های کش (Cache) کنترلرهای رید سرورهای HP

تفاوت بین FBWC و BBWC در حافظه های کش

آیا تفاوت بین BBWC و FBWC (حافظه نهان سرور) را می دانید؟ این دو اصطلاح مربوط به حافظه های کش (Cache) کنترلرهای رید شرکت HP می باشد.

اگر بخواهیم معنای لغوی این اصطلاحات را به طور دقیق بیان کنیم باید بگوییم FBWC مخفف Flash-Backed Write-Cache نام یک سیستم در کنترلرهای سرورهای شرکت HP می باشد که با استفاده از خازن super cap توانایی نگهداری اطلاعات را در زمان قطع برق تا روشن شدن بعدی سیستم دارد.

BBWC نیز مخفف Battery-Backed Write-Cache که با FBWC دارای تفاوت هایی است از جمله این که BBWC برای حفظ اطلاعات Cache ، زمانی که برق قطع می شود از باتری استفاده می کرد که تنها 48 ساعت توانایی نگهداری اطلاعات را داشت . در این مقاله درباره هر کدام از این سیستم ها صحبت خواهیم کرد و تمایز و تفاوت آن ها را بررسی خواهیم کرد.

اگر برای تجهیزات شبکه خود به دنبال تجهیزات سرور HP هستید، به فروشگاه رایان VIP سری بزنید. خرید سرور HP با ضمانت تعویض 7 روزه در فروشگاه ما برای مشتریان عزیز فراهم شده است. برای اطلاعات بیشتر با تلفن های رایان VIP تماس بگیرید.

تفاوت بین FBWC و BBWC

ابتدا بیایید نظرات دوستان متخصص در این زمینه را بخوانیم.

  • FBWC یک ماژول حافظه نهان مبتنی بر فلش است که محدودیت باتری را برای مدت زمان نگه داشتن آنچه که در ماژول نوشته شده است ندارد.
  • فلش در FBWC فقط در صورت قطع برق استفاده می شود. حافظه پنهان با استفاده از ذخیره انرژی ابر خازن ها برای فلش کپی می شود.حافظه پنهان حافظه واقعی احتمالاً در BBWC و FBWC یکسان است ، زیرا نیاز اصلی آن باید سرعت در هر دو عمل خواندن و نوشتن باشد. بنابراین اگر هر دو ماژول دارای اندازه یکسان باشند انتظار داریم عملکرد آنها یکسان باشد. تا آنجا که من می دانم ، نوشتن در حافظه فلش معمولاً به مراتب کندتر از خواندن از آن است. سلول های حافظه فلش همچنین تعداد محدودی چرخه نوشتن دارند ، اگرچه این محدودیت امروزه می تواند بسیار زیاد باشد. اما این دو عامل باعث می شود فلش خام گزینه ای بد برای حافظه پنهان باشد. از طرف دیگر ، کپی کردن محتوای حافظه پنهان در یک فلش پشتیبان در صورت اتلاف برق بسیار منطقی است.

در ادامه نظرات ارائه شده در رابطه با تفاوت FBWC و BBWC را باز خواهیم کرد.

مزایای FBWC نسبت به BBWC

سیستم نوشتن حافظه پنهان پشتیبان HP (FBWC) مزایای مهمی نسبت به سیستم های نوشتن حافظه پنهان باتری (BBWC) دارد. HP FBWC را با دستگاه های فلش NAND1 طراحی کرده اند تا برای نگهداری داده های حافظه پنهان به برق نیازی نباشد و دیگر محدودیتی در طول عمر باتری 48 ساعته وجود ندارد و دفعه دیگر که سرور را روشن کنید، داده ها روی دیسک ها موجود هستند.

شرکت اچ پی FBWC را مهندسی کرده است تا به جای باتری ، با خازن های فوق العاده طولانی مدت (Super-cap) کار کند. Super-cap فقط برای تأمین انرژی سیستم FBWC در هنگام تهیه پشتیبان از اطلاعات استفاده می شود. نتیجه این است که FBWC داده های حافظه پنهان را بدون در نظر گرفتن حالت های قدرت سرور حفظ می کند و می توانید برنامه های نگهداری و تعویض را متناسب با چرخه عمر طولانی تر Super-cap تنظیم کنید.

ماژول حافظه نهان FBWC

ماژول حافظه نهان FBWC دارای یک آرایه گیت قابل برنامه ریزی (FPGA) ، DDR2 DRAM و دستگاه های فلش NAND است.

این ماژول از حداکثر 1 گیگابایت حافظه DDR2 و حداکثر 72 بیت داده (64 بیت داده به علاوه 8 بیت ECC) پشتیبانی می کند. ماژول FBWC از طریق رابط 244 پین mini-DIMM به کنترل کننده Smart Array متصل می شود.

هنگامی که کنترل کننده Smart Array در حال عبور از گذرگاه DDR2 است ، سرعت داده تا 800 مگابیت در ثانیه پشتیبانی می شود. وقتی FPGA در شرایط بازیابی اطلاعات در حال عبور از باس است ، سرعت داده 266 مگابیت بر ثانیه است.

خازن Super-capacitor

این خازن فوق العاده، زیر مجموعه ماژول Super-cap از دو خازن 35 فارادی ، 2.7 ولت تشکیل شده است که به صورت سری پیکربندی شده اند و 17 فاراد را تا 5.4 ولت ارائه می دهند.

شارژر Super-cap را در 4.8 ولت حفظ می کند و مقدار مورد نیاز را تأمین می کند و از این قدرت برای تکمیل عملیات پشتیبان گیری در حالی که عمر Super-cap را افزایش می دهد، استفاده می کند. این شارژر همچنین سلامت Super-cap را کنترل کرده و نشانگرهای LED را بر روی ماژول FBWC فعال می کند تا نسبت به خرابی قریب الوقوع هشدار دهد. ماژول Super-cap در همان فاکتور شکل و محفظه موجود باتری HP-650 mAh سری P استفاده شده در HP BBWC قرار دارد.

از دست دادن قدرت ( قطع شدن برق) در یک سرور با استفاده از FBWC از FPGA می خواهد تا داده های موجود در DRAM را در دستگاه های NAND flash موجود در ماژول حافظه پنهان کپی کند. Super-cap انرژی مورد نیاز برای تأمین انرژی سیستم FBWC را هنگام انجام عملیات پشتیبان گیری از اطلاعات تأمین می کند.

برای بازیابی اطلاعات از حافظه نهان پشتیبان فلش هنگامی که برق سیستم وصل شده، موجب می شود FPGA بیکار باشد. در حالت بیکار، FPGA  به سادگی وضعیت ولتاژ و سیگنال های کنترل را چک می کند که توسط کنترل کننده Smart Array کنترل می شود. وقتی برق سیستم از بین می رود ، FPGA منتظر می ماند تا سیگنال فعال كننده ساعت از كنترل كننده Smart Array به پایین تغییر كند و این نشان می دهد كه كنترل كننده باس DDR2 را متوقف كرده است. در این زمان ، FPGA کنترل گذرگاه را بر عهده می گیرد و انتقال داده ها از DRAM ها را به حافظه فلش NAND  در ماژول حافظه نهان آغاز می کند. با روشن شدن بعدی ، FPGA حافظه پنهان را با انتقال داده ها از حافظه فلش به DRAM بازیابی می کند. پس از بازیابی حافظه نهان در DRAM ها ، کنترل کننده Smart Array تایید می کند که داده ها به درستی حفظ شده اند. در صورت تایید ، داده ها به درایوهای دیسک منتقل می شوند.

امید این مطلب در انتخاب سرور استوک مورد استفاده شما قرار گیرد . همچنین برای مشاوره و راهنمایی میتوانید با کارشناسان شرکت رایان وی آپی در تماس باشید .

منایع:

https://community.hpe.com/t5/ProLiant-Servers-ML-DL-SL/Difference-between-BBWC-and-FBWC/td-p/4667799#

https://support.hpe.com/hpesc/public/docDisplay?docId=emr_na-c02231971

 

ادمین RayanVIP
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *