مزایای سرورهای کارکرده (Refurbished)

مزایای سرورهای کارکرده (Refurbished)

مزایای سرورهای کارکرده (Refurbished) چیست؟ مشخصات و ویژگی های این سرور ها چیست و چرا باید از آن ها استفاده کنیم؟

همانطور که می‌دانید سرورها دستگاه‌هایی  هستند که به درخواست های یک یا چند رایانه حتی به طور همزمان پاسخ می‌دهند.

اگر یک مهندس آی تی هستید و در بخش های خدمات دهنده سرویس های ابری یا شبکه کار می‌کنید، به سرورهایی نیاز دارید که هم از نظر قیمت و از نظر کارایی نیازهای شما را برآورده سازند. بنابراین قطعا این سوال برای شما به وجود خواهد آمد که چگونه هزینه های خود را پایین نگه دارید و هم چنان خدمات با کیفیتی که کلاینت ها نیاز دارند را ارائه دهید؟

برای کاهش هزینه ها می توانید از سرورهایی که تحت عنوان کارکرده و استوک یا Refurbished هستند را خریداری کنید. این سرور ها از نظر کارایی و راندمان مشابه سرور نو هستند. در این مقاله در رابطه با مزایای خرید سرورهای کارکرده و نحوه خرید آنها صحبت می کنیم.

سرورهای کارکرده هزینه بسیار کمتری نسبت به سرورهای جدید دارند.

واحدهای آی تی سازمان ها در سراسر جهان با شرکت ها قراردادهایی دارند که موجب می شود در مدت زمان خاصی سرورهای خود را تعویض یا آپدیت کنند درحالی که سخت افزار سرور قبلی هم چنان سالم و با کیفیت است. به همین دلیل سرورهای کارکرده می توانند با قیمت پایین تر و با کارایی عالی به فروش برسند.

بسیاری از افراد زمانی که کلمه مرمت شده یا کارکرده و استوک را می‌بینند فرض می‌کنند که این امر موجب ایجاد محدودیت هایی برای آن‌ها ایجاد کند و از این خرید خودداری می‌کنند. در حالی که چنین نیست و شما فقط آخرین نسخه موجود در بازار را ندارید. این سرورها به صورت کاملا رسمی به فروش می رسند و فقط کافی است در گوگل جست و جو کنید و فروشگاه ها معتبر سرورهای کارکرده همچون رایان وی آی پی را بیابید.

عملکرد سرورهای کارکرده یا Refurbished

سرورهای کارکرده می توانند همانند سرویس های جدید عمل کنند. این سرورها به پیکربندی صحیح درایورها ، حافظه ها و پردازنده ها نیز احتیاج دارند. براساس تجربه این سرورها با توجه به مقرون به صرفه بودنشان هنگامی که با دقت برای کار مورد نظر انتخاب شوند ، اغلب می توانند با عملکرد سرورهای جدید مطابقت داشته باشند وعملکردبسیار خوبی ارائه دهند. برای مثال می توانید انتظار داشته باشید که یک پردازنده قدیمی مثلXeon® E5-2670 از نظر ذخیره سازی ، میزبانی ماشین مجازی ، رندر سه بعدی یا رندر دامنه یک کار عالی انجام دهد.

در دسترس بودن سرورهای کارکرده یا Refurbished

قابلیت اطمینان همیشه مهم است. اگر  خرابی در سرورهای کارکرده به وجود بیاید در اکثر موارد مربوط به منبع تغذیه ، فن و دستگاه‌های ذخیره سازی شما هستند ، بنابراین برای این کار آماده باشید و اقدامات پیشگیرانه در این رابطه را انجام دهید. با این وجود می توانید اطمینان حاصل کنید که در سرورهای کارکرده خود با ضمانت طولانی همراه هستند و به دقت مورد آزمایش قرار گرفته اند تا کاملاً کاربردی باشند.

بهترین ضمانت ها بیان می کنند که هر یک از مؤلفه های متعلق به سرور شما بصورت جداگانه آزمایش شده است، همچنین این که کل سرور پس از آن مورد آزمایش قرار گرفته است. در برخی موارد حداقل 10 روز ضمانت بازگشت و 30 روز جایگزینی سرورهای کانفیگ شده ارائه شده است. هر قسمت جدید باید از طریق تولید کنندگان دارای 1 سال ضمانت باشد.

خرید سرورهای کارکرده

سرورهای کارکرده

همانطور که قبلا ذکر شد، فقط به ارائه دهندگان سرورهای استوک که تخصص کافی را دارند، مراجعه کنید تا مطمئن شوید که دقیقاً آنچه را که لازم دارید دریافت می کنید.

گاهی اوقات حمل و نقل و دریافت سریع تجهیزات همان چیزی است که شما نیاز دارید ، بنابراین زمان تحویل آنها و قیمت حمل و نقل را بررسی کنید. خوبی خرید سرورهای استوک این است که خرید شما معمولاً در مدت یک روز کاری آماده ارسال می شوند و غالباً در همان روزی که خریداری می کنید. درحالی که در هنگام خرید سرورهای جدید ، زمان تحویل اغلب با دردسرهای طولانی است.

با خرید سرورهای کارکرده به کاهش ضایعات الکترونیکی کمک کنید.

زباله الکترونیکی یک مشکل واقعی و بزرگ در جهان است. اخیرا قانون و مقررات جدیدی به وجود آمده است که شرکت ها و مصرف کنندگان را ملزم به بازیافت الکترونیکی می کند، بنابراین دیگرپایان قطعات الکرونیکی قبرستان زباله ها نخواهد بود. بزرگترین شرکت‌های نوسازی الکترونیک دارای گواهینامه هایی هستند که به آن‌ها سالانه ممیزی می دهد تا اطمینان حاصل شود که همه زباله های الکترونیکی به درستی اداره و بازیافت می شوند.

با خرید سرورهای نوسازی شده ، به کاهش ضایعات الکترونیکی کمک می کنید. به تعبیری شما به سرورهای قدیمی زندگی جدید می دهید و با طولانی کردن عمر مفید آن‌ها در کاهش تأثیرات زیست محیطی الکترونیک کمک می کنید.

قطعات جایگزین به راحتی در دسترس هستند و جا به جایی آنها بدون دردسر است.

با خرید سرورهای استوک و کارکرده ، اطمینان حاصل می کنید که قطعات جایگزین به راحتی در دسترس هستند و می توانند به همان سرعتی که امکان خرید آن‌ها را دارید ، برای شما ارسال شوند. همچنین بخشی از آن ها را با قطعات یدکی جدید در که در دسترس هستند می توانید جایگزین کنید . خرید قطعات جدید می تواند بسیار پیچیده تر و پرهزینه تر باشد و زمان بسیار بیشتری را دربر گیرد.

خلاصه مطلب

اگر قصد خرید سرور دارید گزینه سرورهای استوک را از مجموعه ما حتما بررسی کنید. این سرورها نه تنها پاسخگوی تمام نیازهای شما هستند بلکه بسیار سریع تر در اختیار شما قرار می گیرند و از نظر کارایی کاملا قابل اعتما هستند.

با خرید سرورهای کارکرده هزینه کمتری می پردازید اما خدماتی بیش از آنچه فکرش را می کنید دریافت می کنید. قطعات این سرورها معمولا در بازار موجود هستند و در صورتی که نیاز به جایگزینی داشت باشید به راحتی جایگزین می شوند.

 

ادمین RayanVIP
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *